Oświetlenie podejścia do drogi startowej

Oświetlenie podejścia stanowi część pełnego wzoru oświetlenia naziemnego lotnictwa. Mogą być zapewnione systemy podejścia o wysokiej i / lub niskiej intensywności.

Kompletny system oświetlenia podejścia składa się z kilku części, z których każda jest zaprojektowana tak, aby spełniać jeden lub więcej z powyższych celów. Zakres, w jakim dany port lotniczy jest wyposażony, będzie zależeć od jego kategorii licencjonowania i potrzeby kontynuowania działalności w okresach słabej widoczności. Można znaleźć różnice między systemami oświetlenia podejścia dla lotnisk wojskowych i lotnisk cywilnych (podwyższone ZA480 i wstawki ZA480).

Proste systemy oświetlenia podejścia na lotnisko składają się z szeregu opraw na przedłużonej linii środkowej drogi startowej z poprzeczką 10 opraw. Zaleca się, aby kolor świateł był taki, aby można je było odróżnić od innych naziemnych świateł lotniczych i wszelkich zewnętrznych źródeł oświetlenia w pobliżu systemu. Tam, gdzie instalowane są proste systemy oświetlenia o niskiej intensywności (LI), wymagane są oprawy z czerwonym światłem (ZA450).

Oświetlenie z podejściem uzupełniającym jest instalowane tylko dla operacji CAT II lub CAT III i wcześniej było nazywane SHINGALS (System oświetlenia o wąskim rozstawie o wysokiej intensywności). Jest to taki sam odstęp, jak stosowany w oświetleniu przyziemienia, TDZ i oznaczeniach powierzchni punktu celowania. Oprawy stosowane w podejściach uzupełniających są takie same, jak te stosowane w systemie podejścia o wysokiej intensywności, ale filtry czerwone są montowane w oprawach na barretty rzędu bocznego.

W naszej ofercie znajdą Państwo oświetlenie podejścia Zakres FX (LED) i ZA (halogen wolframowy).

oswietlenie-drogi-podejscia-do-drogi-startowej

Wbudowane światło podejścia do drogi startowej | FX850AP

Oprawa FX850AP drogi startowej charakteryzuje się niskim zużyciem energii w porównaniu z tradycyjnymi oprawami halogenowymi. Oprawa charakteryzuje się znacznie zmniejszonym czasem bezawaryjnej pracy(współczynnik MTBF 75000 godzin przy pracy 6.6A).

oswietlenie-drogi-podejscia-do-drogi-startowej

Wbudowane światło podejścia do drogi startowej | ZA480

Oprawa ZA480 | L-850B wysokiej intensywności podejścia do pasa startowego  do zastosowania w systemach oświetlenia lotniskowego dla operacji pogodowych  kategorii I, II i III.

 

APS AVIATION Sp. z o.o

ul. Łąkowa 2, Kruszyniec

86-014 Sicienko, POLAND

NIP: 9671428132 REGON: 38366033700000 KRS: 0000790988

Mobile: +48 889 903 515 , +48 600 404 059

office@aps-avi.com.pl

 

 

KONTAKT

©2023 APS AVIATION Wszystkie prawa zastrzeżone

Search